Cystokéla Úvod
sestup močového měchýře, kýla močového měchýře, herniace močového měchýře
Co je cystokéla, jak se projevuje, proč vzniká a lze jí předejít? Koho nejčastěji postihuje toto onemocnění a ke kterým zdravotním komplikacím může vést? Na základě kterých vyšetření určí lékař uvedenou diagnózu a jakým způsobem probíhá léčba? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, naleznete v těchto zdrojích.
Datum vydání / aktualizace: 2011
Cystokéla - příčiny, projevy, diagnostika, terapie.
Datum vydání / aktualizace: 2024
Současně s poklesem dělohy se často vyskytuje prolaps přední stěny vaginy (cystokéla) nebo prolaps zadní stěny vaginy (rektokéla). Všechny tyto abnormální stavy se řadí do skupiny poruch anatomie pánevního dna, které jsou souhrnně označovány jako sestup pánevních orgánů.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací. Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu. Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem. NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.