Co je kuří oko, kde a proč vzniká a jak se pozná? Jaké se nabízejí možnosti odstranění kuřího oka? Jakou péči bychom měli věnovat chodidlům a kdy je vhodné navštívit pedikůru? Proč špatně zvolená obuv negativně ovlivňuje naše zdraví? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se týkají kuřího oka naleznete v uvedených příspěvcích.
Akné, pihy, bradavice nebo kuří oka - jak řešit tyto nedostatky? Patří do rukou kosmetičky nebo lékaře? Kdy se jedná o zdravotní a kosmetický problém? Odpovídá Kateřina Blümlová z Dermatovenerologické kliniky v Plzni.
Zkuste třeba obklad z octa a cibule. Plátek cibule namočte na dvě hodiny do octa a před spaním ho přivažte obvazem na místo s kuřím okem. Opakujte to tak dlouho, dokud nedojde k jeho vypadnutí.
Kuří oko je tvrdá, zrohovatělá kůže tvořící malý hrbolek. Nejedná se o nijak závažné onemocnění, přesto může způsobit nepříjemné pocity, především při chůzi. S kuřím okem se setkala velká část populace. Vyskytuje se nejčastěji na kloubech prstů nebo mezi prsty. Vznikají jako následek nevhodné nebo těsné obuvi.
Pokud chodíte v botách, které v některém místě příliš tlačí na nohu, je docela možné, že se vám časem vytvoří takzvané kuří oko. A je docela pravděpodobné, že ho máte, protože tato bolístka trápí každého desátého Čecha. Jak kuří oko poznat? A jak se ho zbavit?
Problémem, který se na našich nohou může objevit, je kuří oko. Jde vlastně o otlak, o zrnko ztvrdlé kůže, které se vytvoří hluboko v pokožce. Kolem něj se pak postupně vytvářejí další tvrdé kruhy, protože se tělo tomu kuřímu oku brání.
Nohy patří k nejzatěžovanějším částem našeho těla. Péče o ně by tak měla být naprostou samozřejmostí. A nejde přitom jen o zdraví, ale i o estetický dojem. Pro ženy jsou navíc nohy i jejich vizitkou. Jak o nohy správně pečovat?
Krásná a udržovaná chodidla dělají vizitku každému z nás. Někomu stačí jen minimální péče, ostatní se ale neobejdou bez kvalitní pedikúry. S jakými problémy sem lidé nejčastěji dochází?
Ako sa dá rozoznať kurie oko od bradavice? Kto trpí viac na tieto kožné ochorenia a prečo by sme nemali nosiť darované topánky odpovedá dermatologička MUDr. Anna Sedlárová.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací.
Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu.
Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem.
NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.