Co je první pomoc, jaké jsou její zásady a kde je možné se s nimi seznámit? Kdy je člověk ze zákona povinen poskytnout první pomoc? Jak postupovat při volání záchranné zdravotnické služby? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, najdete v uvedených zdrojích.
Příručka pro žáky 6. ročníku základní školy se zrakovým postižením, vhodná jako studijní materiál ke zdravotní výchově. Poskytuje rady jak se zachovat při mimořádných situacích, popisuje integrovaný záchranný systém, volání na tísňovou linku, zásady prevence úrazů a první pomoci.
Kniha je určena každému, kdo chce získat znalosti a dovednosti v poskytování první pomoci. Je psána srozumitelně a přehledně, první pomoc není pojímána jako složitý děj, ale jako sled řady po sobě jdoucích logických kroků.
Publikace je určena učitelům základních a středních škol. Jde o jeden z hlavních výstupů projektu CZ.1.07/1.3.40/02.0022 „První pomoc prožitkem – PAMATUJ – POSKYTNI – PŘEDÁVEJ“. Největší část publikace je věnována první pomoci v různých situacích, obsahuje ale také popis lidského těla, systém zajištění neodkladné zdravotnické pomoci v ČR, pravidla na zotavovacích akcích a v neposlední řadě se věnuje vzdělávání pedagogů i žáků v poskytování první pomoci.
Brožura pro širokou veřejnost poskytuje formou otázek a odpovědí pokyny pro první pomoc. Obsahuje též popis pomůcek pro laickou první pomoc, vybavení lékárničky apod.
Centrum péče o děti a rodinu, z.s.; Bezpečné dětství – u vody bez nehody (projekt); Český červený kříž (organizace).
Datum vydání / aktualizace: 2018
Informační brožura pro širokou veřejnost, zejména rodiny s dětmi. Upozorňuje na rizika a zásady bezpečného chování při rekreaci u vodních ploch. Obsahuje též informace o první pomoci při tonutí.
Leták pro širokou veřejnost poskytuje bezpečnostní zásady, kterými je vhodné se řídit při pohybu po zamrzlé vodní ploše.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací.
Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu.
Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem.
NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.