Jak žijí lidé po amputaci a jakým způsobem se udržují v kondici? Kdy se začíná po amputaci s rehabilitací? Co umožňují moderní protézy a lze se po amputaci končetiny věnovat aktivně sportu? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, je možné nalézt v doporučených zdrojích.
Hudebníkovi, který píše texty Lucii Bílé a Karlu Gottovi a je frontmanem skupiny Tři sestry, změnil život těžký úraz. Ve dvaceti letech zázračně přežil střet s vlakem a dokázal se vyrovnat i s tím, že při nehodě přišel o nohu.
Fenomenálního jazzového trombonistu zaskočil pád, operace a poté amputace paže. Díky mimořádnému vynálezu, vůli a změně techniky hry mohl začít znovu koncertovat..
Mladý sportovec Tomáš Kvoch přišel při nešťastném pádu pod vlak o obě nohy. Jeho chuť zdolávat překážky ho však dostala až na paralympijské hry ve Vancouveru.
Amputace dolní končetiny změní lidem život. Mnoho lidí není schopno pracovat nebo vést aktivní sociální život a stávají se tak závislými na ostatních. Amputace s sebou přináší i celou řadu problémů v klíčových aspektech lidského života.
Původně to měla být terapie po autonehodě a ztrátě jedné nohy, teď je to oceňovaný blog Deník jednonožce. Jiří Švihálek ještě v nemocnici původní zápisník hodil do šuplíku - co ho přimělo začít si dělat poznámky? Proč se člověk potřebuje rozloučit před amputací s vlastním kolenem?
Na začátku byla zdánlivě drobná nehoda. Když šel obhlédnout následky nevinného ťuknutí, ucítil náraz. Po převozu helikoptérou mu amputovali obě nohy. Petr Částka dnes opět nejenom chodí, ale i sportuje. Co se vlastně stalo? Kdy poprvé po úrazu pomyslel na lyže? A jak celou nehodu přijímá?
Bionické pomůcky dávají šanci na plnohodnotný život lidem bez rukou. Vývojáři z různých zemí po celém světě tyto takzvané robotické ruce stále vylepšují. Dnes například umí o dost více pohybů než před třemi lety. Důkazem toho je Jakub Zachoval, který má teď modernější bionickou pravačku.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací.
Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu.
Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem.
NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.