Asociální osobnost Úvod
antisociální porucha osobnosti, disociální (asociální) porucha osobnosti, anetická psychopatie
Co rozumíme pod pojmem asociální osobnost a jakým způsobem se projevuje? Čemu bychom se měli vyhnout při komunikaci se sociopatem? Proč a z jakých příčin vznikají poruchy osobnosti? Těmito a dalšími otázkami, které se týkají asociální osobnosti, se zabývají uvedené příspěvky.
Datum vydání / aktualizace: 2023-06-12
Nejdřív jsou k nám milí, pozorní a rozmazlují nás. A když pak ukážou svoji druhou tvář, z úžasných protějšků se stanou osoby, které námi manipulují, snaží se nás ovládat a tyranizují nás. Zneužívání moci a násilí ve vztahu je někdy složité rozpoznat.
Datum vydání / aktualizace: 2015-01-29
Jak je to s poruchami osobnosti? Lze je léčit nebo nějak ovlivnit? A je jejich diagnostika lidem s poruchou osobnosti k užitku, nebo je spíš nástrojem pro negativní nálepkování?
Datum vydání / aktualizace: 2023-01-25
Průměrný pisatel anonymních vzkazů je sociopat. Jakmile je chování anonyma promyšlené a bez emocí, zřejmě jste se setkali s pravým psychopatem. Hnacím motorem psychopata je touha po moci.
Datum vydání / aktualizace: 2018-11-30
Psychopaty, tedy ty, co trpí disociální poruchou osobnosti, najdete odnepaměti v úplně každé společnosti. Je jich tak jedno procento a je vysoce pravděpodobné, že mezi ně patří i nějaký váš soused, nadřízený, volený politik a v horším případě i někdo z rodiny.
Datum vydání / aktualizace: 2012-02-10
Rozhovor s klinickým psychologem a sexuologem Slavomilem Hubálkem o tom, zda lze rozkrýt osobnostní profil a dušení stav každého jedince i co bychom neměli zanedbat při výchově dětí, aby z nich nevyrostly psychopatické osobnosti.
Datum vydání / aktualizace: 2019-05-26
Co to jsou poruchy osobnosti a jaké známe? Je možné je léčit a jak se s nimi vyrovnat?
Datum vydání / aktualizace: 2023-04-27
Hostem Hovorů je Daniel Tůma, který se věnuje pracovní psychologii. Šéfové mě oslovují většinou až ve chvíli, kdy ve firmě už něco hoří, klíčoví lidé si přestávají rozumět a potřebují mediátora, aby se domluvili.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací. Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu. Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem. NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.