Asociální osobnost Úvod
antisociální porucha osobnosti, disociální (asociální) porucha osobnosti, anetická psychopatie
Co rozumíme pod pojmem asociální osobnost a jakým způsobem se projevuje? Čemu bychom se měli vyhnout při komunikaci se sociopatem? Proč a z jakých příčin vznikají poruchy osobnosti? Těmito a dalšími otázkami, které se týkají asociální osobnosti, se zabývají uvedené příspěvky.
Hare, Robert D.; Gust, Martin
Datum vydání / aktualizace: 2015
Přední světový odborník na problém psychopatie se snaží co nejširší veřejnosti představit seriózní vědecká data o psychopatech, se kterými se v životě dříve či později setká snad každý z nás.
Dutton, Kevin; Červenková, Renata
Datum vydání / aktualizace: 2019
Na této cestě do života psychopatů a jejich neblaze proslulého vychytralého chování oxfordský psycholog Kevin Dutton odhaluje existenci stupnice „šílenství“, na níž má své místo každý z nás. Nakladatelská anotace. Kráceno
Fallon, James H.; Pišl, Vojtěch
Datum vydání / aktualizace: 2019
Neurovědec James Fallon se v knize zamýšlí nad neurologickým a genetickým základem a příčinami psychopatie, uvažuje nad tím, zda lze psychopaty změnit a čím mohou prospět světu.
MacKenzie, Jackson; Müller, Ivo
Datum vydání / aktualizace: 2020
Publikace se zaměřuje na asociální osobnost, na toxický partnerský vztah s ní a následnou terapii. Určeno široké veřejnosti.
Koukolík, František
Datum vydání / aktualizace: 2020
Publikace se zaměřuje na jedince s asociálními rysy a na aktuální sociální prostředí, ve kterém existují. Určeno široké veřejnosti.
Stout, Martha; Pilátová, Anna
Datum vydání / aktualizace: 2016
Autorka odhaluje, že čtyři procenta běžné populace - tedy jeden člověk z pětadvaceti - trpí často nerozpoznanou duševní poruchou, jejíž hlavní symptom je absence svědomí. Jsou to lidé, kteří vůbec nedokážou cítit stud, vinu nebo výčitky.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací. Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu. Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem. NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.