Zdroje věnované záměrnému poškozování v dětství, adolescenci a dospělosti. Dozvíte se například, z jakého důvodu dochází u jedinců k sebepoškozování nebo jak pomoci člověku, který trpí uvedeným typem sebeagrese.
Měli jste někdy chuť potrestat se za to, co jste nedokázali, pokazili, nebo nezvládli? Někteří z nás zahánějí frustrující vnitřní hlasy žiletkou, špendlíkem, střepem nebo břitvou… A jizvami na kůži upozorňují na své jizvy na srdci…
Každému se občas stane, že se dostane do situace, se kterou si neví rady. Na Lince bezpečí s tebou probereme jakékoliv trápení i se sebepoškozováním. 116 111: anonymně, zdarma, 24 hodin denně.
Mladí lidé špatně zvládají stres. Zejména dívky to často řeší sebepoškozováním a výjimkou nejsou ani sedmileté děti. Podle lékařů jde o závažný fenomén, který se v posledních pěti letech stupňuje.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací.
Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu.
Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem.
NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.