Asociální osobnost Úvod
antisociální porucha osobnosti, disociální (asociální) porucha osobnosti, anetická psychopatie
Co rozumíme pod pojmem asociální osobnost a jakým způsobem se projevuje? Čemu bychom se měli vyhnout při komunikaci se sociopatem? Proč a z jakých příčin vznikají poruchy osobnosti? Těmito a dalšími otázkami, které se týkají asociální osobnosti, se zabývají uvedené příspěvky.
Datum vydání / aktualizace: 2014-10-13
Anetická psychopatie (antisociální porucha osobnosti, ASPD, anglicky antisocial personality disorder) je porucha osobnosti, která je charakterizována nedostatkem empatie nebo lítosti či pohrdáním. Někdy se může vyskytovat také ve spojitosti jiných duševních poruch, jako je např. schizofrenie.
Hare, Robert D.; Gust, Martin
Datum vydání / aktualizace: 2015
Přední světový odborník na problém psychopatie se snaží co nejširší veřejnosti představit seriózní vědecká data o psychopatech, se kterými se v životě dříve či později setká snad každý z nás.
Datum vydání / aktualizace: 2016
Disociální porucha osobnosti. Hlavní rysy. Online test poruch a typů osobností.
Datum vydání / aktualizace: 2020
Disociální porucha osobnosti neboli antisociální porucha osobnosti je jednou z poruch osobnosti.
Datum vydání / aktualizace: 2018-02-19
Datum vydání / aktualizace: 2018-02-19
Datum vydání / aktualizace: 2018-02-19
Datum vydání / aktualizace: 2018-09-12
Datum vydání / aktualizace: 2018-09-12
Datum vydání / aktualizace: 2018-09-12
Datum vydání / aktualizace: 2021
Dutton, Kevin; Červenková, Renata
Datum vydání / aktualizace: 2019
Na této cestě do života psychopatů a jejich neblaze proslulého vychytralého chování oxfordský psycholog Kevin Dutton odhaluje existenci stupnice „šílenství“, na níž má své místo každý z nás. Nakladatelská anotace. Kráceno
Datum vydání / aktualizace: 2023-06-12
Nejdřív jsou k nám milí, pozorní a rozmazlují nás. A když pak ukážou svoji druhou tvář, z úžasných protějšků se stanou osoby, které námi manipulují, snaží se nás ovládat a tyranizují nás. Zneužívání moci a násilí ve vztahu je někdy složité rozpoznat.
Datum vydání / aktualizace: 2015-01-29
Jak je to s poruchami osobnosti? Lze je léčit nebo nějak ovlivnit? A je jejich diagnostika lidem s poruchou osobnosti k užitku, nebo je spíš nástrojem pro negativní nálepkování?
Datum vydání / aktualizace: 2019-07-24
Mezi nejčastější poruchy osobnosti patří emočně nestabilní, známá také jako hraniční, dále závislá, narcistická a vyhýbavá (anxiózní).
Datum vydání / aktualizace: 2020
Poruchy osobnosti jsou velmi komplexní, proto se projevují nejrůznějšími příznaky. Pro diagnostiku a léčbu poruch osobnosti se osvědčilo rozlišovat jejich různé druhy podle hlavních charakteristik.
Datum vydání / aktualizace: 2017
Další kategorií jsou poruchy chování, které popisujeme jako trvalé disociální, agresivní a vzdorovité chování, kterými dítě opakovaně překračuje společenské normy.
Datum vydání / aktualizace: 2015-07-16
Nalezneme v řadách psychopatických osobností pouze kriminálníky či vrahy? Co když tomu tak není a v naší společnosti je řada úspěšných lidí s psychopatickými rysy? Kde se může lidem s disociální poruchou osobnosti jejich chladnokrevnost hodit?
Fallon, James H.; Pišl, Vojtěch
Datum vydání / aktualizace: 2019
Neurovědec James Fallon se v knize zamýšlí nad neurologickým a genetickým základem a příčinami psychopatie, uvažuje nad tím, zda lze psychopaty změnit a čím mohou prospět světu.
Datum vydání / aktualizace: 2023-01-25
Průměrný pisatel anonymních vzkazů je sociopat. Jakmile je chování anonyma promyšlené a bez emocí, zřejmě jste se setkali s pravým psychopatem. Hnacím motorem psychopata je touha po moci.
MacKenzie, Jackson; Müller, Ivo
Datum vydání / aktualizace: 2020
Publikace se zaměřuje na asociální osobnost, na toxický partnerský vztah s ní a následnou terapii. Určeno široké veřejnosti.
Datum vydání / aktualizace: 2018-09-19
Psychopat jako specifická odchylka s důsledky pro vnímání, rozhodování i jednání. Přednáší MUDr. Radkin Honzák, CSc.
Datum vydání / aktualizace: 2018-11-30
Psychopaty, tedy ty, co trpí disociální poruchou osobnosti, najdete odnepaměti v úplně každé společnosti. Je jich tak jedno procento a je vysoce pravděpodobné, že mezi ně patří i nějaký váš soused, nadřízený, volený politik a v horším případě i někdo z rodiny.
Datum vydání / aktualizace: 2012-02-10
Rozhovor s klinickým psychologem a sexuologem Slavomilem Hubálkem o tom, zda lze rozkrýt osobnostní profil a dušení stav každého jedince i co bychom neměli zanedbat při výchově dětí, aby z nich nevyrostly psychopatické osobnosti.
Koukolík, František
Datum vydání / aktualizace: 2020
Publikace se zaměřuje na jedince s asociálními rysy a na aktuální sociální prostředí, ve kterém existují. Určeno široké veřejnosti.
Stout, Martha; Pilátová, Anna
Datum vydání / aktualizace: 2016
Autorka odhaluje, že čtyři procenta běžné populace - tedy jeden člověk z pětadvaceti - trpí často nerozpoznanou duševní poruchou, jejíž hlavní symptom je absence svědomí. Jsou to lidé, kteří vůbec nedokážou cítit stud, vinu nebo výčitky.
Datum vydání / aktualizace: 2015
Datum vydání / aktualizace: 2019-05-26
Co to jsou poruchy osobnosti a jaké známe? Je možné je léčit a jak se s nimi vyrovnat?
Datum vydání / aktualizace: 2023-04-27
Hostem Hovorů je Daniel Tůma, který se věnuje pracovní psychologii. Šéfové mě oslovují většinou až ve chvíli, kdy ve firmě už něco hoří, klíčoví lidé si přestávají rozumět a potřebují mediátora, aby se domluvili.
Datum vydání / aktualizace: 2020
Porucha osobnosti vyznačující se nedostatkem citu, chladem a lhostejností vůči společenským normám, které vyúsťují v často bezohledné asociální chování.
Prohlášení k využívání informací
získaných prostřednictvím Národní lékařské knihovny
Upozorňujeme uživatele, že profese knihovníka plní roli zprostředkovatele informací. Nalezené informace tedy nelze vždy a beze zbytku chápat jako plně relevantní pro posouzení odborného postupu nebo zdravotního stavu. Informace poskytnuté NLK nemohou v žádném případě nahradit komunikaci s lékařem, lékárníkem či jiným zdravotnickým pracovníkem. NLK nijak nezodpovídá za důsledky vyplývající z případné nesprávné interpretace či aplikace informací obsažených v poskytnutých informačních zdrojích.